Головна » 2016 » Листопад » 17 » Підсумки всеукраїнського місячника шкільних бібліотек
20:37
Підсумки всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

Міністерство освіти і науки України спільно з Державною науково-педагогічною бібліотекою України імені В.О.Сухомлинського, головного науково-методичного, координаційного центру мережі освітянських бібліотек Міністерства освіти і науки України та Національної академії педагогічних наук України, згідно з договором про співпрацю від 15 січня 2013 року виступили з ініціативою започаткувати у 2014 році щорічне проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, що проходитиме в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек з 01 по 31 жовтня. (Наказ МОН України від 12.08.2014р № 931).

У 2016 році третій Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек пройшов під гаслом -  
«Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних  цінностей  учнів». 
Мета Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек 2016  – зробити читання привабливим для сучасної людини, показати його важливість для розвитку як окремої особистості, так і суспільства в цілому.
Основним завданням місячника є сприяння зростанню престижності читання як культурної цінності, використанню потужного виховного потенціалу української літератури, застосуванню сучасних підходів до прививання навичок читання, обміну досвідом між бібліотекарями щодо його популяризації, залученню нових користувачів до бібліотек. 
Під час традиційного місячника шкільних бібліотек наша бібліотек Христинівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 ім.О.Є.Корнійчука провела благодійну акцію «Подаруй бібліотеці книгу!». Не є секретом, що шкільна бібліотека переживає скрутні часи. Тому така допомога від небайдужих дітей та дорослих є дуже актуальною на сьогоднішній час. На заклик відгукнулись і учні, і вчителі. Панченко Наталя Петрівна збагатила наш фонд цілою збіркою наукової фантастики. Такі книги будуть цікавими іншим вчителям, батькам та учням 9-11 класів. Учні 4, 5, 6, 8-х класів подарували книги , спрямованні на молодшого школяра – різні казки та оповідання.
Проте найбільший подарунок ми отримали від волонтера Корпусу Миру в Україні міс Katherine Nierman, яка вже другий рік працює у нашій школі, допомагаючи нашим дітям вивчати англійську мову. Корпус Миру США в Україні було засновано у 1992 році, коли український Президент Леонід Кравчук та американський Президент Джордж Буш підписали двосторонню угоду про започаткування Корпусу Миру США в Україні.
Відтоді Корпус Миру співпрацював з багатьма прогресивними організаціями. Американські добровольці живуть і працюють пліч-о-пліч з українцями протягом двох років, обмінюючись досвідом та започатковуючи стосунки, які часто триватимуть усе життя.
Однією з цілей цього проекту є сприяння кращому розумінню українців з боку американців та навпаки, розумінню американців українцями.
Добровольці викладають англійську мову в середніх школах, університетах та педагогічних коледжах та проводять тренінги в інститутах післядипломної освіти педагогічних кадрів. Волонтери допомагають учителям розширювати асортимент навчальних засобів для роботи в класі і допомагають студентам набути навичок володіння мовами, які допоможуть їм досягти успіху як в подальшій освіті, так і в майбутній кар'єрі.
Наш волонтер потурбувалась і за нашу бібліотеку - Корпус Миру зібрав і подарував три збірки книг на англійській мові:
книги про культуру світу
книги про культуру та історію Америки
книги для читання молодшими школярами
Книги із домашніх бібліотек та шкіл Америки та Європи зібрано волонтерами Корпусу Миру, які розуміють наскільки важливе читання для загального розвитку дітей. Такий подарунок важливий для нашої школи, по-перше, тому, що школа поглиблено вивчає англійську мову, культуру та літературу Великобританії;
по-друге, тому, що книг на англійській мові саме англійських та американських видань наша бібліотека досі не мала.
Дякуємо Кеті та усім небайдужим , хто долучився до акції, і до зустрічі в шкільній бібліотеці!

 

 

Категорія: Подарована література | Переглядів: 90 | Додав: valya | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar