Головна » 2015 » Квітень » 16 » Книги - ювіляри 2015 року
15:56
Книги - ювіляри 2015 року

     У 2015 році відзначається ювілей надзвичайно красивої й чарівної поеми «Руслан і Людмила», яку написав геніальний російський поет, письменник і драматург Олександр Сергійович Пушкін. Надрукована у 1820 році, ця книга зразу привернула увагу читачів і викликала багато суперечок поміж критиків, адже була написана незвичайним для тих часів стилем і вирізнялася казковим сюжетом.

     В основу книги потрапили дитячі враження О. Пушкіна. Його батько товаришував з родиною Юсупових, тож маленький Сашко часто грався у їхньому маєтку. Хлопчик запам’ятав дуб із золотим ланцюгом, що стояв на подвір’ї, а на дубі – великого механічного кота, який ходив. Цю іграшку князь Юсупов купив для дітей.Так згодом і з’явився знаменитий пролог до поеми – «У лукоморья дуб зеленый…», який майже кожен вже знає напам’ять.

     Книга переносить своїх читачів у далеке минуле, розповідає про «дела давно минувших дней, преданья старины глубокой». На весіллі доблесного князя Руслана й прекрасної Людмили якась зла чарівна сила викрадає наречену. А далі перед нами розгортаються зовсім неймовірні, інколи містичні, події з чарами, заклинаннями, магією. Автор зображує запеклі битви між силами добра і зла.

     Головний герой Руслан, що відправляється на пошуки Людмили, постає перед нами мужнім, сміливим, винахідливим витязем. На нього чекає безліч пасток і небезпек: зустріч з величезною живою головою, яка згодом виявляється зачарованим старшим братом Чорномора, з гордовитою красунею Наіною, яка з часом перетворилася в ображену стару відьму, й, нарешті, битва із найлютішим ворогом – злим чарівником Чорномором. Чим же закінчиться ця битва? Чи вистачить сил хороброму витязю здолати злого бородатого карлика? Що буде з Людмилою?

     Пройшло багато часу, але й сьогодні поема «Руслан і Людмила» приваблює мільйони читачів усього світу. Кожен з нас бачить у цій книзі те, що близьке саме йому: хтось – вічну боротьбу добра й зла, когось вражає незвичайна історія кохання й вірності, небезпечне чаклунство, а когось – приклад доблесті й мужності руських богатирів. «Руслан і Людмила» читається на одному диханні і нікого не залишить байдужим. Тож, насолодімося цим прекрасним твором!

Переглядів: 188 | Додав: valya | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar