Головна » 2015 » Лютий » 17 » Бібліотечний урок Книжкова закладка
11:02
Бібліотечний урок Книжкова закладка

Тема:  Виготовлення закладки в книжку

Мета: збереження фонду підручників, виховання в учнів культури читання, бережливого відношення  до книги, прищеплення навичок самостійного роботи з книгою, потреби в читанні ,вчити раціонально використовувати матеріал; виховувати охайність, самостійність.

Обладнання: кольоровий папір, ножиці, олівці, клей, пензлик, серветка, гумка, лінійка, зразки закладок, книжкова виставка.

ХІД УРОКУ

I. Організаційна частина

1. Привітання.

2. Перевірка готовності до уроку.

3. Упорядкування робочих місць.

II Основна частина

1. Оголошення теми та мети уроку : Даний урок не звичайний, а бібліотечний. Що таке бібліотека ви вже знаєте, так? Бібліотека працює за певними правилами, у бібліотеки є свій гімн , ось прослухайте його, будь-ласка. (слайд 2)

— Хто з вас любить читати?

— Які книжки вас цікавлять?

— Чому саме подобаються казки?

— Як потрібно ставитися до книжок? Згадайте правила.

Правила користування книжкою

• Обгорнути книгу папером або спеціальною обкладинкою.

• Не загинати сторінки.

• Не брати брудними руками.

• Не читати, коли снідаєте, обідаєте або вечеряєте.

• Не малювати на сторінках.

• Не ставити на сторінках позначки олівцем або ручкою.

• Щоб знайти потрібну сторінку, користуватися закладкою.

 Відгадайте загадку (Слайд3-4)

 - Книга допомагає нам у навчанні, допомагає і у відпочинку. Читання важливе для людини, тому, що хто багато читає той багато знає. А хто володіє інформацією, той володіє світом.

Перегляньте будь-ласка, соціальну рекламу (слайд5)

Відгадайте кросворд і прочитайте головне слово. (слайд6)

1) Чи в лінійку, чи в клітинку —

Чистим був, а за хвилинку 

Повно в ньому цифр і літер.

Здогадались? Що це, діти? (Зошит)

 2) Гумка, ручка, олівець —

Всі заходять в мій хлівець. (Пенал)

 3) Я беру в свою правицю 

Із пеналу помічницю.

Крапка... рисочка... карлючка —

Разом пишем я і... (ручка).

 4) Волохатий хвостик маю.

Я для фарби — кращий друг!

По альбомах погуляю —

Розфарбую все навкруг! (Пензлик)

 5) Біле поле, мудрий на ньому оре. (Папір)

 6) Настрибався зайчик вволю,

Білий слід лишав по полю.

Ми за ним спостерігали,

Слово мама прочитали. (Крейда)

7) Поля письменник-агроном 

Засіяв буквами-зерном.

Отож, читачу, поспішай 

Зібрати мудрий урожай. (Книга)

 8) Бігаю туди-сюди 

І рятую від біди:

Там, де помилка чи бруд,

Мною на папері труть. (Гумка)

— Як можна двома словами назвати ці предмети? (Навчальні речі)

— Сьогодні на уроці деякі з них допоможуть нам. Ми будемо виготовляти закладку для книги.

 2.Вступна бесіда.

— Сьогодні ми будемо виготовляти декоративну закладку. Закладки для книги дуже потрібна річ. І вони бувають дуже різні,  ось погляньте

(слайд7 -17)

III. Фізкультхвилинка (слайд 18)

Жолудь у траві  лежав

Ріс,  ріс,  ріс  та й дубом став

Гілочками потрусив

Всі  листочки розгубив

Ми листочки позбираєм

І на дуба почіпляєм

IV. Демонстрація та аналіз зразка. Інструктаж учителя

Для виготовлення закладки нам потрібний лист кольорового паперу

( слайд  18-26)

1. Прямокутний лист паперу складаємо пополам вздовж і відкриваємо.

2. Згинаємо кольорову смужку ( до 2-х см) і перевертаємо.

3. Складаємо кути до середньої лінії.

4. Перевертаємо.

5. Складаємо і перевертаємо.

6. Складаємо в троє.

7. Заправляємо в «кишеню".

8. Формуємо носик олівцю.

V. Практична робота учнів

Починайте роботу. (Вчитель допомагає учням виконувати завдання.)

VI.Перегляд мультфільму «Гришкині книжки»

VІI. Підсумок уроку

— Для чого потрібні закладки?

— Як необхідно берегти книжки?

Категорія: Підручники | Переглядів: 902 | Додав: valya | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar